RNX07522K1FNR7
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
Description
RES 22.1K OHM 1% 2W AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
RNX07522K1FNR7 PDF
Type Description
Series:RNX
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Resistance:22.1 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):2W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 225°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.140" Dia x 0.790" L (3.56mm x 20.07mm)