ROX0751M20FHELP
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
Description
RES 1.2M OHM 1% 4.2W AXIAL
DataSheet
ROX0751M20FHELP PDF
Type Description
Series:ROX
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Resistance:1.2 MOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):4.2W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 180°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.310" Dia x 0.800" L (7.87mm x 20.32mm)