RWM04103301JR15E1
Manufacturer
Vishay / Sfernice
VIGOR # :
Description
RES WIREWOUND 3.3K OHM 3W
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
RWM04103301JR15E1 PDF
Type Description
Series:RWM
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Resistance:3.3 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):3W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±75ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 350°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.217" Dia x 0.472" L (5.50mm x 12.00mm)