ROX0752M70FNLB
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
Description
RES 2.7M OHM 1% 3W AXIAL
DataSheet
ROX0752M70FNLB PDF
Type Description
Series:ROX
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Resistance:2.7 MOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):3W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 180°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.310" Dia x 0.800" L (7.87mm x 20.32mm)