FMP4WVFRF73-220R
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
Description
RES 220 OHM 4W 1% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
FMP4WVFRF73-220R PDF
Type Description
Series:FMP
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Resistance:220 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):4W
Composition:Metal Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.295" Dia x 0.669" L (7.50mm x 17.00mm)