CP00151K300KE66
Description
RES 1.3K OHM 15W 10% AXIAL
DataSheet
CP00151K300KE66 PDF
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Resistance:1.3 kOhms
Tolerance:±10%
Power (Watts):15W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±400ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 225°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:1.890" L x 0.492" W (48.00mm x 12.50mm)