
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RNX |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Resistance: | 12.7 MOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 1.2W |
| Composition: | Metal Oxide Film |
| Features: | Flame Proof, High Voltage, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 225°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.140" Dia x 0.540" L (3.56mm x 13.72mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of RNX05012M7FKR6 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 10K OHM 1/2W 10% AXIAL
RES 11M OHM 1% 2W AXIAL
RES 150M OHM 1% 3W AXIAL
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP
CAP ALUM 2.2UF 20% 350V RADIAL
RES 12.7M OHM 1% 1.2W AXIAL
FIXED IND 180UH 550MA 570 MOHM