
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SR37 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Resistance: | 10 kOhms |
| Tolerance: | ±10% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±250ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.157" Dia x 0.354" L (4.00mm x 9.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SR03700001002KR500 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 11M OHM 1% 2W AXIAL
RES 150M OHM 1% 3W AXIAL
RES 1M OHM 4W 5% AXIAL
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC SMC
XTAL OSC XO 13.548560MHZ CMOS SM
RES 10K OHM 1/2W 10% AXIAL
CONN RCPT HSG FMALE 99POS PNL MT