
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ROX |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Resistance: | 10 MOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 8.4W |
| Composition: | Metal Oxide Film |
| Features: | Flame Proof, High Voltage, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 230°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.310" Dia x 2.050" L (7.87mm x 52.07mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ROX20010M0FHLBP is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 1.5K OHM 10% 2W AXIAL
RES 3.9K OHM 1% 4W AXIAL
RES 200K OHM 1% 5W AXIAL
RES 100K OHM 1/2W 1% AXIAL
RES 10M OHM 1% 8.4W AXIAL
CONN SKT .050" 50POS