
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OY |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Resistance: | 150 Ohms |
| Tolerance: | ±10% |
| Power (Watts): | 2W |
| Composition: | Ceramic |
| Features: | Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | -1000/ -1600ppm/°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 220°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.276" Dia x 0.748" L (7.00mm x 19.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of OY151K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 1.8M OHM 1% 4W AXIAL
RES WIREWOUND 390 OHM 3W
RES 1.6M OHM 1% 1.2W AXIAL
CAP CER 0.082UF 1KV X7R 1812
CAP CER 22PF 25V C0G/NP0 0805
CAP CER 8.2PF 50V C0G/NP0 1808
RES 150 OHM 10% 2W AXIAL