CPR0522R00JE14
Description
RES 22 OHM 5W 5% RADIAL
DataSheet
CPR0522R00JE14 PDF
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Resistance:22 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):5W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±400ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:1.060" L x 0.375" W (26.92mm x 9.53mm)
Height - Seated (Max):0.360" (9.13mm)