
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | NFR02 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Resistance: | 1 kOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Proof, Fusible, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.157" Dia x 0.394" L (4.00mm x 10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of NFR0200001001JR500 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 100K OHM 5% 6W AXIAL
RES 56 OHM 2W 10% AXIAL
RES 270 OHM 7W 5% AXIAL
SENSOR PROX INDUCTIVE 4MM MODULE
RES 1K OHM 2W 5% AXIAL
20051-0M 5FT LONG, 2647 PLUG & 2
SWITCH ROTARY 2POS 150MA 115V