RNX2002M20FKR7
Description
RES 2.2M OHM 1% 5W AXIAL
DataSheet
RNX2002M20FKR7 PDF
Part Status:Obsolete
Resistance:2.2 MOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):5W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 225°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.140" Dia x 2.040" L (3.56mm x 51.82mm)