
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-55182/07, RNC50 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 10.2 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.1W, 1/10W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Military, Moisture Resistant, Weldable |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | S (0.001%) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of RNC50H1022FSRE7 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERC-50-500 162K .1% T-9 EK E3
ERC-55-500 835 .1% T-2 EB E3
ERC-65 5.49K 1% T-1 RNC65K5491FP
RES 732 OHM 0.1% 1/3W 1206
CAP CER RAD 510PF 25V C0G 10%
CABLE 3 COND 20AWG BLACK 100'
ERC-50 10.2K 1% T-2 RNC50H1022FS