
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PNS |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 68 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 2.7W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Flame Proof, Safety |
| Temperature Coefficient: | -70/ +170ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 350°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.236" Dia x 0.496" L (6.00mm x 12.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of PNS270JT-73-68R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERC-50-31 24.3K 1% T-2 RNC50H243
SFERNICE FIXED RESISTORS
RES 33 OHM 10W 1% RADIAL
CONN HEADER SMD R/A 10POS 1.27MM
RES 68 OHM 2.7W 5% AXIAL
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 5MM
CONN RCPT FMALE 3POS GOLD SOLDER