PNP4WVFR-73-270R
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
Description
RES WW 4W 1% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
PNP4WVFR-73-270R PDF
Type Description
Series:PNPV
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:270 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):4W
Composition:Wirewound
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-40°C ~ 200°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.217" Dia x 0.669" L (5.50mm x 17.00mm)