MFR-50FRF52-825R
Description
RES MF 1/2W 1% AXIAL
DataSheet
MFR-50FRF52-825R PDF
Type Description
Series:MFR
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:825 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)