ERL20130K00GKEK500
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
Description
ERL-20-500 130K 2% T-1 EK E3
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
ERL20130K00GKEK500 PDF
Type Description
Series:ERL
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:130 kOhms
Tolerance:±2%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)