CFR2WSJR-73-36R
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
Description
RES 5% 2W AXIAL
DataSheet
CFR2WSJR-73-36R PDF
Type Description
Series:CFR
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:36 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):2W
Composition:Carbon Film
Features:-
Temperature Coefficient:-350/ +350ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)