CFR25SJT-52-270K
Description
RES 5% 1/4W AXIAL
DataSheet
CFR25SJT-52-270K PDF
Type Description
Series:CFR
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:270 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Carbon Film
Features:-
Temperature Coefficient:0/ -700ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)