SQM10AJB-0R75
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
Description
RES WW 10W 5% TH
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
SQM10AJB-0R75 PDF
Type Description
Series:SQM
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:750 mOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):10W
Composition:Ceramic
Features:Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:Radial Lead
Size / Dimension:0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):2.067" (52.50mm)