FMP-50JB-52-620R
Description
RES MF 1/2W 5% AXIAL
DataSheet
FMP-50JB-52-620R PDF
Type Description
Series:FMP
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:620 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)