MBA02040D3002CC100
Description
RES 30K OHM 0.25% 0.4W AXIAL
DataSheet
MBA02040D3002CC100 PDF
Type Description
Series:MBA/SMA 0204 - Professional
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:30 kOhms
Tolerance:±0.25%
Power (Watts):0.4W
Composition:Metal Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)