Y070680K0000T0L
Manufacturer
VPG Foil
VIGOR # :
Description
RES 80K OHM 0.01% 0.4W RADIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
Y070680K0000T0L PDF
Type Description
Series:VAR
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:80 kOhms
Tolerance:±0.01%
Power (Watts):0.4W
Composition:Metal Foil
Features:Non-Inductive
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.250" L x 0.080" W (6.35mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):0.310" (7.87mm)