MF0207FTE52-32K4
Description
RES MF 0.6W 1% AXIAL
DataSheet
MF0207FTE52-32K4 PDF
Type Description
Series:MF0
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:32.4 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.6W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)