Y001950K0000T9L
Description
RES 50K OHM 0.3W 0.01% AXIAL
DataSheet
Y001950K0000T9L PDF
Type Description
Series:H
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:50 kOhms
Tolerance:±0.01%
Power (Watts):0.3W
Composition:Metal Foil
Features:Non-Inductive
Temperature Coefficient:±2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.375" Dia x 0.625" L (9.53mm x 15.88mm)