
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PNS |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 220 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 2.3W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Flame Proof, Safety |
| Temperature Coefficient: | -70/ +170ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 350°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.177" Dia x 0.571" L (4.50mm x 14.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of PNS230JT-73-220R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 1.8K OHM 1/4W 10% AXIAL
ERC-55 147K .5% T-1 RNC55K1473DM
ERC-50-31 464 1% T-2 RNC50H4640F
RES 220 OHM 2.3W 5% AXIAL
DC DC CONVERTER 12V 200W
DC DC CONVERTER 15V 5W
DC DC CONVERTER 48V 75W