Y0101350R000B9L
Manufacturer
VPG Foil
VIGOR # :
Description
RES 350 OHM 1W 0.1% RADIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
Y0101350R000B9L PDF
Type Description
Series:S
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:350 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Foil
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:±1ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.575" L x 0.160" W (14.61mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max):0.413" (10.49mm)