
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KNP |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1.3 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 2W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Flame Retardant Coating, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±300ppm/°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 200°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.205" Dia x 0.610" L (5.20mm x 15.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of KNP200JR-73-1R3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES MF 0.4W 1% AXIAL
ERC-55-200 549K 1% T-2 RNC60H549
RES MF 0.4W 5% AXIAL
RES ARRAY 5 RES 220 OHM 10SIP
RES SMD 887 OHM 0.5% 1W 1206
DC DC CONVERTER +/-15V 6W
RES WW 2W 5% AXIAL