
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FM0 |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 100 kOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 0.4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Proof, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of FM0204JT-52-100K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERC-50-500 2.55K 1% T-2 EB E3
RES MF 1/4W 1% AXIAL
MOX-400-23,100000 MEG,5%
RES MF 0.4W 5% AXIAL
CAP ALUM 24000UF 40V SCREW
CONN PLUG MALE 18POS GOLD CRIMP
MPAC HEADER RA TYPE A 5ROW PF