MOX1125231008F
Manufacturer
Ohmite
VIGOR # :
Description
MOX1125-23,10000 MEG,1%
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
MOX1125231008F PDF
Type Description
Series:Mini-Mox
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:10 GOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1.5W
Composition:Thick Film
Features:High Voltage
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 220°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.165" Dia x 1.270" L (4.19mm x 32.26mm)