
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KNP |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 150 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Flame Retardant Coating, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±300ppm/°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 200°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.181" Dia x 0.453" L (4.60mm x 11.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 6000 |
Current price of KNP100JB-73-150R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 1.98K OHM 1/8W .5% AXIAL
ERC-55-65 3.92K .1% T-2 RNC55H39
MOX-3-13 50G 10%
RES SMD 49.9K OHM 1% 1W 2512
XTAL OSC TCXO 12.8000MHZ SNWV
CONN QC TAB 14-18AWG 0.250 CRIMP
RES WW 1W 5% AXIAL