RC1/2U225MTB
Description
RES 2.2M OHM 1/2W 20% AXIAL
DataSheet
RC1/2U225MTB PDF
Type Description
Series:RC
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:2.2 MOhms
Tolerance:±20%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.142" Dia x 0.374" L (3.60mm x 9.50mm)