
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PNS |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 33 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 4.5W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Flame Proof, Safety |
| Temperature Coefficient: | -70/ +170ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 350°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.335" Dia x 0.709" L (8.50mm x 18.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of PNS450JT-73-33R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERL-05-500 26.1K 1% T-1 EB E3
RES MF 1W 1% AXIAL
ERC-65 68.1K 1% T-9 RNC65J6812FR
ERC-55-500 280K .1% T-2 EK E3
RES 33 OHM 4.5W 5% AXIAL
CONN FPC TOP 20POS 0.50MM R/A
DC DC CONVERTER 5.5V 150W