KNP-25JR-52-2R7
Description
RES WW 1/4W 5% AXIAL
DataSheet
KNP-25JR-52-2R7 PDF
Part Status:Active
Resistance:2.7 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Wirewound
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-40°C ~ 200°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.248" L (2.50mm x 6.30mm)