
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VMTA55 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 15 kOhms |
| Tolerance: | ±0.01% |
| Power (Watts): | 0.2W, 1/5W |
| Composition: | Metal Foil |
| Features: | Non-Inductive |
| Temperature Coefficient: | ±8ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.120" Dia x 0.270" L (3.05mm x 6.86mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of Y001415K0000T0L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 1.2K OHM 5% 1W AXIAL
ERC-55-200 14K 1% T-2 RNC60H1402
ERC-55 29.8 .1% T-9 RNC55J29R8BS
XTAL OSC XO 200.0000MHZ LVDS
LABEL, 0.25 IN H X 0.75 IN W
RES 15K OHM 1/5W 0.01% AXIAL
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 3W