ERL32470K00GKEB500
Description
ERL-32-500 470K 2% T-1 EB E3
DataSheet
ERL32470K00GKEB500 PDF
Type Description
Series:ERL
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:470 kOhms
Tolerance:±2%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)