
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERC |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 10 Ohms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of ERC5510R000BEEA600 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERL-07-500 402 1% T-1 EK E3
ERC-55-600 53.6 .1% T-9 EK E3
ERC-55-500 5.11K .5% T-2 EK E3
XTAL OSC XO 150.0000MHZ LVPECL
ERC-55-600 10 .1% T-9 EA E3
CONN PC PIN CIRC 0.025DIA GOLD
F3SJ-A1820P25