RSF200JT-73-270R
Description
RES METAL OXIDE 2W 5% AXIAL
DataSheet
RSF200JT-73-270R PDF
Type Description
Series:RSF
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:270 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):2W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 235°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)