
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MF0 |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 2.43 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.6W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of MF0207FTE52-2R43 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERC-55-200 1.91M 1% T-2 RNC60H19
ERC-55-200 52.3K 1% T-1 RNC60K52
RES MF 3W 1% AXIAL
MEMS OSC XO 24.5760MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 3.5700MHZ H/LV-CMOS
RES 125.16 OHM 0.6W 0.05% RADIAL
RES MF 0.6W 1% AXIAL