43F13RE-T
Manufacturer
Ohmite
VIGOR # :
Description
3W 13 OHMS SILICONE 1%
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
43F13RE-T PDF
Type Description
Series:40
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:13 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):3W
Composition:Wirewound
Features:-
Temperature Coefficient:±20ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 275°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.220" Dia x 0.594" L (5.60mm x 15.10mm)