
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FMP |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 68 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Proof, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of FMP100FTE52-68K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 20 OHM 1/2W .1% AXIAL
RES 300 OHM 0.01% 0.3W RADIAL
ERC-50-500 9.2K .1% T-2 EK E3
3.2X2.5 1.8V 25PPM (-40 TO 85C)
CONN HEADER VERT 3POS 2.5MM
RES SMD 3.07357K OHM 0.8W 2010
RES MF 1W 1% AXIAL