
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RSF |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 560 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Oxide Film |
| Features: | Flame Proof, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±300ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 235°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 6000 |
Current price of RSF50SJT-PN560R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES THICK FILM AXIAL
ERC-55-200 46.4K .5% T-9 RNC60J4
RES 132.629K OHM 0.01% 1.5W AXL
XTAL OSC VCXO 156.2500MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 622.0800MHZ HCSL
TRANS PREBIAS PNP 0.125W SSMINI3
RES METAL OXIDE 1/2W 5% AXIAL