
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | H |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 132.629 kOhms |
| Tolerance: | ±0.01% |
| Power (Watts): | 1.5W |
| Composition: | Metal Foil |
| Features: | Non-Inductive |
| Temperature Coefficient: | ±2ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.500" Dia x 1.000" L (12.70mm x 25.40mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of Y0106132K629T9L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES MF 1/4W 0.5% AXIAL
ERC-50-500 7.15K 1% T-1 EK E3
ERC-55 267 .1% T-9 RNC55J2670BS
RES 132.629K OHM 0.01% 1.5W AXL