
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KNP |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1.3 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 4W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Flame Retardant Coating, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±300ppm/°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 200°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of KNP400JR-52-1R3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERC-55 392 1% T-9 RNC55J3920FS R
ERC-55 5.11K 1% T-1 RNC55K5111FS
RES MF 2W 1% AXIAL
RES 480 OHM 10W 1% RADIAL
RES WW 4W 5% AXIAL
CAP FILM 0.027UF 5% 630VDC RAD
TVS DIODE 300V 482V CASE-1