E2EW-X22B1T30 5M
Description
M30;4X;PNP;NO;COM3
DataSheet
E2EW-X22B1T30 5M PDF
Type Description
Series:E2EW
Sensor Type:Inductive
Sensing Distance:0.866" (22mm)
Output Type:PNP-NO, 3-Wire
Response Frequency:2Hz
Shielding:Shielded
Material - Body:Stainless Steel
Voltage - Supply:10V ~ 30V
Termination Style:Cable Leads
Operating Temperature:0°C ~ 85°C