
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SQP |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 3.9 kOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 3W |
| Composition: | Metal Oxide Film |
| Features: | Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±300ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.315" Square x 0.866" L (8.00mm x 22.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of SQP300JB-3K9 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES WW 3W 5% AXIAL
ERC-55 400 1% T-2 RNC55H4000FR B
ERC-55-65 121 .1% T-2 RNC55H1210
RES 3W 5% AXIAL