
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PNPV |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 11 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 3W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Flame Retardant Coating, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±300ppm/°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 200°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.217" Dia x 0.512" L (5.50mm x 13.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of PNP3WVJT-73-11R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERC-55 400 1% T-2 RNC55H4000FR B
ERC-55-65 121 .1% T-2 RNC55H1210
SFERNICE FIXED RESISTORS
XTAL OSC VCXO 345.6000MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 184.3200MHZ LVPECL
RES WW 3W 5% AXIAL
CONN EDGE DUAL FMALE 80POS 0.100