
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FMF |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 18 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Proof, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of FMF200FTF73-18R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERL-05-500 11.3 1% T-1 EB E3
RES 28.095 OHM .3W .02% AXIAL
ERC-55-200 11.5K .1 T-2 RNC60H11
ERL-07 5.9M 1% T-1 RLR07C5904FR
RES MF 2W 1% AXIAL
FIXED IND 10NH 1.59A 50 MOHM SMD
TERM BLOCK MARKER