
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERL |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 226 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of ERL07226K00FKEA500 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERC-65 133 1% T-2 RNC65H1330FP B
ERC-55 21.5 1% T-2 RNC55H21R5FR
ERC-50 825 .1% T-9 RNC50J8250BS
PANEL MOUNT BEEP ALARM
DC DC CONVERTER -350V 3.5W
POE INJECTOR 75W 56V DESKTOP
ERL-07-500 226K 1% T-1 EA E3